Copyright © 2025 Volleybalkrant.
Artwork by the Media Artists. All rights reserved.
De dames zijn al twee wedstrijden onderweg, maar nu mogen ook eindelijk de teams van de BetCity Eredivisie mannen weer het veld op. Wat zijn de verwachtingen voor het nieuwe seizoen?
Tien teams gaan dit jaar met elkaar de strijd aan in de BetCity Eredivisie mannen. Met een open strijd om het landskampioenschap en daarachter teams die willen stunten en proberen aan te haken bij de top kan het een heel interessant seizoen gaan worden.
Favorieten ontlopen elkaar nauwelijks
Afgelopen zondag was het Draisma Dynamo coach Redbad Strikwerda die alvast zijn blik richtte op de competitie en sprak over vier favorieten die dicht bij elkaar zullen liggen. Twee daarvan streden dit weekend met elkaar om de eerste prijs van het seizoen. Samen Lycurgus heeft opnieuw een aantal buitenlandse spelers aangetrokken, maar wist van de concurrentie ook Robin Boekhoudt en Ramon Martinez Gion over te nemen en beschikt daardoor over een brede selectie. Met de ervaring van Jeffrey Klok, na een zomer met het nationaal team, en de terugkeer van Sam Gortzak in de rol van aanvoerder wil Samen Lycurgus ook dit jaar een gooi doen naar de beker en het landskampioenschap. Draisma Dynamo zag als regerend landskampioen veel spelers vertrekken, maar wist daar op het laatste moment ook ervaring voor terug te halen. Freek de Weijer, Maikel van Zeist en Gijs van Solkema zijn na buitenlandse avonturen terug op de Nederlandse velden en willen de Apeldoornse ploeg aan de vierde titel op rij helpen.
Active Living Orion wacht alweer een tijdje op een prijs en hoopt daar dit jaar verandering in te kunnen brengen. Hoofdcoach Dirk Sparidans wist de kern van zijn team bijeen te houden en hoopt met een aantal sterke aanwinsten weer op het hoogste treetje te kunnen staan dit jaar. VC Limax wist vorig seizoen al indruk te maken in de Eredivisie en heeft voor dit seizoen een ijzersterke selectie samengesteld. Met Sil Meijs als spelverdeler aan het roer, na een zomer vol nieuwe ervaringen bij het nationaal team, en de buitenlandse aanwinsten Tobias Kjaer en Leon Meier wil VC Limax de traditionele top-drie dit seizoen echt gaan aanvallen.
Outsiders gaan topteams laten zweten
Sliedrecht Sport is al jaren een outsider om rekening mee te houden. Met ook een damesteam in de Eredivisie en vaak veel spelers uit de eigen opleiding heeft Sliedrecht Sport de zaken goed voor elkaar. Voor de topteams is Sliedrecht Sport, zeker in eigen huis, regelmatig een lastige horde om te nemen en dat zal dit jaar hoogstwaarschijnlijk ook zo zijn. De laatste paar seizoenen heeft ook Simplex/SSS een stap omhoog gezet en liet het afgelopen jaar al zien dat het kan wedijveren met de grote clubs. Met de altijd enthousiaste Paul van der Ven langs de lijn en zeven versterkingen hoopt het de successen van vorig jaar te overtreffen. PDK Huizen hoopt ook een outsider te kunnen worden in de BetCity Eredivisie mannen. Met een aantal buitenlandse aanwinsten en de ervaring van hoodcoach Teun Buijs gaat het een gooi doen naar het linkerrijtje.
Jong talent kan ontplooien op hoogste niveau
Scherp in Packaging ZVH geeft dit seizoen jonge talenten de kans om zichzelf te laten zien op het hoogste niveau in Nederland. De beachvolleybaltalenten Sam van der Loo, Tom Sonneville en Yvo Lunsing mogen zich bij ZVH ook in de zaal gaan ontwikkelen. Ook het Talent Team Papendal verwelkomt weer een aantal nieuwe talenten. Hoewel het team niet mee strijdt om de prijzen is het vastberaden om er ook dit jaar een mooi seizoen van te maken. Het Nijmeegse VoCaSa staat dit seizoen voor het eerst onder leiding van Josha Kailola en Jacek Ziemba, die de laatste jaren met elkaar bij de dames van FAST werkten. Met Kees Merkx en Stijn de Ruiter als nieuwste aanwinsten wil ook VoCaSa weer zijn stempel drukken op de competitie.
Je reactie is opgeslagen.
Plaats een reactie
reacties: